Kurumsal

Tarihçe

Sigma Mühendislik ve Pazarlama Şirketi, mühendislik geçmişleri olan; Nejat Özer ve Hakan Duruçay tarafından Japonya ve Türkiye arasında ticareti geliştirmek için 1976 yılında Türkiye’de kuruldu. Sigma, daha sonra 1981 yılında “Limited Şirket” olarak tescil edildi. Bu ünvan iş fırsatlarının belirlenmesi ve sivil mühendislik girişimlerinin çeşitlenmesi amacı ile kalıcı olmuştur. 2012 yılından itibaren firma ünvanına “elektrik üretim” eklendi. Böylece firma, “Sigma Elektrik Üretim Mühendislik ve Pazarlama Limited Şirketi” ünvanını almış oldu.
Sigma Mühendislik; alternatif ve yenilikçi çözümler arayan, mesleğin etik ilkeleri ile hareket etmeyi benimsemiş olmanın haklı gururunu duyan bir kuruluştur. Sigma Mühendisliğin başarısı; kalite ve performans ölçüsü ile güçlü dürüstlük felsefesinin iş etiğine olan bağlılığından gelmektedir.
Şirket kurulduğu günden bu yana dünyanın farklı bölgelerinde Japonya, ABD, Çin ve Avrupa ‘da istikrarlı ortaklıklar geliştirmiştir.

Vizyon

Sigma Mühendisliğin etkili iş yükü, aynı zamanda kurucu müdür olan Nejat Özer tarafından taşınmaktadır. İstanbul’da liderlik ettiği ekibiyle birlikte dünya çapındaki ortakları ile etkili projelere imza atmaktadırlar. Sigma Mühendisliğin aşağıdaki ülkeler ile güçlü ticari ilişkileri vardır;
Yeni Zelanda, Japonya, Avustralya, Çin, Tayland, Bangladeş, Suudi Arabistan, Mısır, Fransa, Bulgaristan, Avusturya, Fas, Belçika, İngiltere.

Uzmanlık

ENERJİ PROJELERİ

Jeotermal, Kömür, Hidro Elektrik, küçük ve büyük ölçekli Rüzgar Enerjisi, Güneş Santralleri, Biyogaz.
Yukarıda okumuş olduğunuz enerji kaynaklarından 50 MW ‘a kadar güçte enerji üretebilecek projelerin planlanması ve uygulanması işi Sigma Mühendislik tarafından yapılmaktadır.

BALIKÇILIK

Sigma Mühendislik uzun süredir Türkiye’deki balıkçılık sektöründeki varlığını balık ağları ile sürdürmektedir. Firma kendi ürettiği balık ağlarını pazarlamaktadır. Bunun yanında Sigma Mühendislik firması Japonya’ya orkinos ihracatında da bulunmuştur.

AĞIR İŞ MAKİNALARI

Sigma Mühendislik büyük inşaat projeleri için yeni ve ikinci el ağır iş makinaları tedariki ile ilgilenmektedir.

KAYA DELME VE PATLATMA
Sigma Mühendislik; kaya delme makinaları, kaya delme uçları, hidrolik bölücüler, hava kompresörleri, hassas madencilik makina malzemeleri, patlatma ekipmanları vb. ürünlerin toptancılığını ve tedarikçiliğini yapmaktadır.

MADENCİLİK

Sigma Mühendislik; gümüş, çinko ve kurşun arama deneyimine sahiptir. Japonya ve Çin’e kromit tedarik etmektedir. Buna ek olarak Türkiye, Çin, Bulgaristan, Sudan ve Zimbabwe ‘de granit taş ocakları ile ilgili önemli araştırmalar yapmıştır.